ENGEL MAKYAJı SIHRI: DUVARLARıNıZı PüSKüRTEREK BOYAMAK BâTıNIN KAPSAMLı BIR KıLAVUZ

Engel Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak bâtınin Kapsamlı Bir Kılavuz

Engel Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak bâtınin Kapsamlı Bir Kılavuz

Blog Article

Hiç duvarlarınıza falp "orada bulundum, şunu gördüm" sancısını hissettiniz mi? Ihtimal modası geçmiş bir örek kağıdına, cansız bir boya rengine sahipler ya da yalnızca yenilenmeye ihtiyaçları var. Artık endişelenmeyin! Duvarlarınızı sprey boyayla boyamak, düzınıza yeni bir soluk getirmenin devirtürücü ve bütçe dostu bir yolunu sunar. Bu kapsamlı kılavuz, şahane boyayı seçmek ve çkırmızıışma vadiınızı hazırlamaktan haza bir yüzey elde etmeye denli, duvarları sprey boyayla boyama karşı bilmeniz gereken her şeyi kapsar.

Kanvası Izan etmek: Mevsuk Boyayı Seçmek

İç ve Dış: İç mekan duvarları sinein özel olarak tasarlanmış boyayı yeğleme edin. Dış cephe boyası, kapalı alanlarda zararlı olabilecek uçucu organik deşikler (VOC'ler) muhtevaerir.
Kaplama: Popüler seçenekler ortada yalın (kusurları gizlemek bağırsakin idealdir), yumurta kabuğu (yumuşak bir cila sunar), saten (yıkanabilirliği belli belirsiz bir parlaklıkla dengeler) ve yarı pırıltılı (son basamak dayanıklı ve silinebilir, ancak kusurları vurgulayabilir) bulunur.
Renk: Göz büyüklüğü, katıksız ışık ve istenen tin hali gibi faktörleri dide önünde bulundurun. Daha açıkça renkler havadar bir his yaratırken, henüz dayı tonlar dramatiklik katabilir. Boya örnekleriyle denemeler yapmaktan korkmayın!
Cephaneliğinizi Vira etmek: Esas Vesait ve Malzemeler

Damla Bezler: Zeminlerinizi ve mobilyalarınızı damlama bezleri veya plastik örtülerle boya sıçramalarına karşı koruyun.
Ressam Bandı: Ressam bandıyla boya çizgilerini ve kenarlarını sert bir şekilde tanılamamlayın. Bandı çıailerken boyanın soyulmasını önlemek derunin duyar yüzeyler bağırsakin özel olarak tasarlanmış bir tür seçin.
Güvenlik Gözlükleri ve Peçe: Gözlerinizi ve solunum sisteminizi boya dumanından ve türap parçkederklarından koruyun.
Zımpara Kağıdı (İsteğe rabıtalı): Pürüzsüz bir yüzey elde geçirmek bâtınin bulunan duvarları ferahçe zımparalayarak kusurları giderin.
Temizlik Malzemeleri: Boyamadan önce duvarları tüketmek bağırsakin çaput, sünger ve bir kova sabunlu ab toplayın.
Boya Rulosu ve Tepsisi (İsteğe ilgilı): Odak noktası sprey boyama olsa da, köşelere vasıl olmak ve ufak tefek alanlara rötuş hareket etmek için elinizde bir pasta ve sini bulundurmak faydalı olur.
Boya Püskürtücü: Optimum arama ve minimal aşırı püskürtme ciğerin mürtefi birinci sınıf bir HVLP (Erdemli Hacimli, Sakıt Basınçlı) püskürtme makinesi seçin. Sadece küçük bir projeniz varsa püskürtücü kiralamayı düşünün.
Savaş Kayranını Hazırlamak: Duvarlarınızı Boyaya Hazırlamak

Odayı Temizleyin: Münezzeh bir çtuzakışma meydanı yapılandırmak için mobilyaları ve örek askılarını çıgönül.
Her Şeyi Örtün: Zeminleri ve mobilyaları damla bezlerle titizlikle örtün.
Temizleme Süresi: Tozu, kiri ve örümcek ağlarını öğürtlemek midein duvarları sabunlu suyla yıkayın. Boyamadan önce duvarların büsbütün kurumasını bekleyin.
Yamalama (İsteğe bağlı): Tüm çatlakları, delikleri yahut kusurları macunla doldurun ve kuruduktan sonrasında pürüzsüz bir şekilde zımparalayın.
Savaşa Hazırlanmak: Sprey Pentür Teknikleri

İyice Çalkalayın: Kullanmadan önce daima boya kutusunu en az dü dakika kuvvetlice çalkalayın.
Ara Önemlidir: Optimum muayene ve denktaş kapsama düzı kucakin sprey kutusunu engel yüzeyinden 12-18 inç uzakta tutun.
Sabit Vuruşlar: Damlamaları ve sırasız uygulamayı önlemek midein tutarlı bir hızda uzun, süpürme vuruşları sprey boya duvar kullanın. Tam kapsama tedariklemek ciğerin her vuruşu yeğniçe üst üste getirin.
Çoklu Katlar: En dobra mealları elde buyurmak derunin, takkadak şu denli katman halinde zayıf boya katları uygulayın. Bir sonrakini uygulamadan önce her sertn baştan aşağı kurumasını bekleyin.
Köşelere Uyanıklık Edin: Köşelere tutmak ve düzeltmek ciğerin bir fırça veya ressamın açılı püskürtme aparatını kullanın.
Sanatta Ustalaşmak: Düzgün Bir Son İşlem İçin Hevesli İpuçları

Tenvir Anahtardır: Pürüzsüz ve bedel bir yüzey elde geçirmek kucakin yavuz tenvir şarttır. Çkırmızıışma vadiınızı aydınlatmak için perdeleri açın yahut çhileışma ışıklarını kullanın.
Bölümler halinde çaldatmaışın: Damlamayı önlemek ve tay şümul çıkarmak karınin pentür medarımaişetlemini taksimmler halinde strüktürn.
Henüz Az Daha Fazladır: Damlama yahut akmaya sebep olabilecek tek bir sözın kesme yerine takkadak zait çarliston katman uygulamak daha iyidir.
Mola Verin: Yorgunluğu önlemek ve püskürtme esnasında durağan bir etki kurmak derunin mola verin.
Açıklama: Boyanın bantla baş başa soyulmasını önlemek ciğerin boya hala sıkıntısız ıslakken boyacı bandını yavaşça soyun.
Savaştan Sonrasında: Nezafet ve Rötuşlar

Tasfiye: Boya hala ıslakken, döşeme yahut yer üzerindeki sıçramaları veya damlamaları nemli bir bezle temizleyin. Boya kutularını ve kullanılmış malzemeleri lokal düzenlemelere iyi olarak mesul bir şekilde atın.
Rötuşlar (İsteğe Sargılı): Boya ağız ağıza kuruduktan sonra, ufak tefek kusurları bayağı bir fırçayevi giderin.
çıbankuruluştınızı Sahabet etmek: Duvarlarınızın Taze Görünmesini Temin etmek

Güzel Havalandırma: Dumanların dağılmasını uydurmak karınin pentür sırasında ve sonrasında reva havalandırma sağlamlayın.

Report this page